Açık Öğretim Sınavları Ne zaman Açıklanır ?

Lise eğitimine açık olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Açıköğretim Lisesi’nde (AOL) devam eden çok sayıda öğrenci, AOL 2.dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Sınav tarihlerini ve Temmuz ayının son günlerini merak eden AÖL öğrencileri, aramalarını hızlandırdı. Açık lise sınavları ne zaman?


AÖL’DE 2. dönem sınavları için geri sayım devam ediyor. AOL sınavlarının dışarıdan gösterdiği katkılar, Türkiye genelinde yüzbinlerce öğrencinin eğitimini sürdürmek için birçok öğrencinin gündeminde bir numaralı madde oldu. İşte MEB 2. dönem AOL sınav takvimi …

AOL SINAV TAKVİMİ
Sınavlar 25 Temmuz ve 26 Temmuz’da yapılacak. Kurum tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

Ölçme, değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Açıköğretim okullarının ikinci dönem sınavları 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacaktır.

Sınavın yapılması planlanan ülkelerde normalleşme süreci kademeli olarak geçse de, birçok ülkede kolektif faaliyetler hala engellendiğinden, ikinci dönem sınavları diğer ülkelerde yapılmayacaktır.

Bu ülkelerdeki öğrenciler dilerlerse ülkemizde sınavlara girebilirler. Sınavların yapılamadığı ülkelerdeki öğrencilerin mağduriyeti de bir an önce ortadan kaldırılacak.

SINAV GİRİŞ ALANLARI AÇIKLANDI MI?
AOL sınav yerleri henüz açıklanmadı. Giriş belgelerinin sınavdan yaklaşık 5 gün önce mevcut olacağı tahmin edilmektedir. Haberlerimizden güncel haberleri takip edebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir