Türkiye’de Öğrenci Olmak

 • KYK’DA kalıyorsanız, sigara dumanı altında 8 kişilik bir odada çalışmak zorunda kalabilirsiniz.
  KYK’DA kalıyorsanız, sigara dumanı altında 8 kişilik bir odada çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

 • Özel bir Yurtta kalıyorsanız, aileniz yurt kasasını doldurmak için emeğinizi feda edecektir.

 • Eve gitmek istiyorsanız, Emlakçılar, ev sahipleri, gözcüler sizi sömürge aracı olarak kullanmaya çalışacaktır.
  Eve gitmek istiyorsanız, Emlakçılar, ev sahipleri, gözcüler sizi sömürge aracı olarak kullanmaya çalışacaktır.

 • Kalacak bir yer olmadığında, kalacak iki yer vardır: sokaklar ve topluluklar. Zorunlu öğrenci, üniversite hayatına ezilen evlerde devam etmek zorunda kalır.
  Burada bir yer bulamadığınızda, kalacak iki yer vardır: sokaklar ve topluluklar. Zorunlu öğrenci, üniversite hayatına ezilen evlerde devam etmek zorunda kalır.

 • Öğrencinin geldiği liseden daha kötü olan fakülteler var. Öğrenci Fakültesini gördüğünde, kafasındaki tüm üniversite hayalleri aniden yok edilir.
  Öğrencinin geldiği liseden daha kötü olan fakülteler var. Öğrenci Fakültesini gördüğünde, kafasındaki tüm üniversite hayalleri aniden yok edilir.

 • Düşünce özgürlüğüne dayanamayanlar nedeniyle, öğrencilerin demokratik haklarını kullanamamaları için haksız gözaltılar yapılır.
  Düşünce özgürlüğüne dayanamayanlar nedeniyle, öğrencilerin demokratik haklarını kullanamamaları için haksız gözaltılar yapılır.

 • Ücretlerin kaldırılmasıyla ilgili haberler gündemde iken, ikinci eğitime üvey çocuk muamelesi yapıldı. İndirimin en az yarısı hala bekleniyor.
  Ücretlerin kaldırılmasıyla ilgili haberler gündemde iken, ikinci eğitime üvey çocuk muamelesi yapıldı. İndirimin en az yarısı hala bekleniyor.

 • Üniversiteden mezun olan birinin İngilizce seviyesi sadece ” benim adım Mahmut.”Başka bir deyişle, yabancı dil eğitiminde bir şeyler ters gidiyor.
  Üniversiteden mezun olan birinin İngilizce seviyesi sadece ” benim adım Mahmut.”Başka bir deyişle, yabancı dil eğitiminde bir şeyler ters gidiyor.

 • Bu, özellikle küçük şehirlerde okuyanların, minibüslerle üniversiteye gitmeye çalışmak için katlanmak zorunda oldukları bir durumdur. Balık yığını, kalabalık nedeniyle sınav günlerinde tam bir işkence haline gelir ve birçok öğrenci sınava yetişemeyebilir.
  Bu, özellikle küçük şehirlerde okuyanların, minibüslerle üniversiteye gitmeye çalışmak zorunda kaldıkları bir durumdur. Balık yığını, kalabalık nedeniyle sınav günlerinde tam bir işkence haline gelir ve birçok öğrenci sınava yetişemeyebilir.

 • Politikacıların özerk olması gereken üniversite birimlerine sızmaları, kendi adamlarını yerleştirmelerini görmeleri ve onları istedikleri gibi şekillendirmeleri alışılmış bir durum haline geldi.
  Politikacıların özerk olması, kendi adamlarını görmesi ve onları istedikleri gibi şekillendirmesi gereken üniversite birimlerine sızması alışılmış bir durum haline geldi.
  18 Türkiye’de üniversite öğrencisi olmanın zorluğu

 • Lise mezunları gelişmiş ülkelerde memur iken, üniversite öğrencileri kamu hizmeti için özlem duyuyorlar. Bununla birlikte, ülkeyi yaratıcı bir dalda geliştirmek için bir mezun kullanılmış olmalıydı.
  Lise mezunları gelişmiş ülkelerde memur iken, üniversite öğrencileri kamu hizmeti için özlem duyuyorlar. Bununla birlikte, ülkeyi yaratıcı bir dalda geliştirmek için bir mezun kullanılmış olmalıydı.

 • Öğrenciler, öğretmen tarafından verilen notlarda bile bir çocuğun yapamayacağı yazım hataları ve ifade bozuklukları varken, sınava konsantre olmaya çalışmanın zorluklarını bilirler.
  Öğrenciler, öğretmen tarafından verilen notlarda bile bir çocuğun yapamayacağı yazım hataları ve ifade bozuklukları varken, sınava konsantre olmaya çalışmanın zorluğunu bilirler.

 • Olmaması gereken oranlarda işsiz üniversite mezunları var ve liseden ayrılan eski sınıf arkadaşlarının kendilerinden daha iyi işlere sahip olduklarını gördüklerinde bile, eğitim sistemini bir kez daha sorgulıyorlar.
  Olmaması gereken işsiz üniversite mezunları var ve liseden ayrılan eski sınıf arkadaşlarının kendilerinden daha iyi işlere sahip olduklarını gördüklerinde bile, bir kez daha eğitim sistemini sorgulıyorlar.

 • Eğitim sistemini sanki oyun hamuru gibi sıkılıyormuş gibi değiştiriyorlar ve mağdurların bu konudaki görüşleri bile alınmıyor.
  Eğitim sistemini sanki oyun hamuru gibi sıkılıyormuş gibi değiştiriyorlar ve mağdurların bu konudaki görüşleri bile alınmıyor.

 • Öğrenciler, profesörün başarısızlığının önemli olduğu ve yaratıcılık yerine ezberci bir sistemin uygulandığı dünya standartlarının çok altında bir sistemde kendilerini istedikleri gibi eğitemezler.

 • Bu sınava odaklanmak o kadar kolay değil, çünkü soruların birçok kez çalındığını görüyorsunuz ve diğerlerinin adamlarını istedikleri yere attığını izliyorsunuz.
  18 ürün ile

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir